Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı
Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı
Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı
Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı
Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı

KAHVALTILIK ZAHTER KARIŞIM Susamlı, Zahterli Baharat Karışımı (BKNKZK040C)

Fiyat : ₺36,00(KDV Dahil)

KAPAĞI AÇINCA DOĞU AKDENİZ’DE ZENGİN BİR KAHVALTI SOFRASINA OTURMUŞSUNUZ GİBİ...

:

Toz zahter, kimyon, kişniş, anason, sumak, kavrulmuş yerli, altın susamdan oluşan, kadın üreticiden, zanaatkâr usulü el yapımı Kahvaltılık Zahter Karışımı. Tekrar kullanımına ve geri dönüşüme uygun ve cam kavanoz içinde 40 gr.

 

Geleneksel Akdeniz beslenmesinin ayrılmaz parçası olan yağlı tohumlar, kokulu ot ve baharat çeşitlerinin harmanı olan nefis lezzetli bir karışım. Kavrulmuş, kabuklu susamın o fındığımsı tadının kara kekik de denilen zahter ve diğer malzemelerle çok katmanlı koku ve lezzet birlikteliği olan bu yeşil zahter karışımı, kahvaltılarınızda fark yaratacak. 

Kahvaltılık Zahter Karışımı’nı sızma zeytinyağıyla ufak bir kâsede karıştırıp ekmeğinizi banarak ya da ekmeğinizi önce sızma zeytinyağına bandırıp sonra başka bir kaptaki Kahvaltılık Zahter Karışımı’na batırarak yiyebilirsiniz.  Yumurta üstüne, kuru domates üstüne ya da fırında ızgara ettiğiniz sebzelerin üstüne servis sırasında serpebilirsiniz. Size Doğu Akdeniz’de bir lezzet yolculuğuna çıktığınızı hayal ettirecek ağız sulandırıcı tarifler!

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR